XXI konkurs na Polski Produkt Przyszłości – do wygrania 100 tys. zł

01/10/2018

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zapraszają do udziału w XXI edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości. Nagrodą jest grant do 100 tys. zł z przeznaczeniem na rozwój, promocję lub umiędzynarodowienie produktu.
Podobnie jak w poprzednich edycjach uczestnikami konkursu mogą być jednostki naukowe i przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie Polski. Jednostki naukowe i przedsiębiorcy mogą także zgłaszać projekty realizowane wspólnie.
 Warunkiem udziału w konkursie jest przedstawienie nowego, innowacyjnego produktu (wyrobu lub technologii) w jednej z trzech kategorii:
1.            Produkt Przyszłości jednostki naukowej
2.            Produkt Przyszłości przedsiębiorcy
3.            Produkt Przyszłości wspólny jednostki naukowej i przedsiębiorcy.
Do konkursu mogą zostać zgłoszone produkty, które zostały doprowadzone co najmniej do etapu prac wdrożeniowych, albo zostały wdrożone do produkcji maksymalnie 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku konkursowego.
Konkurs realizowany jest w dwóch etapach. W pierwszym etapie, który potrwa do 5 października 2018 r., przyjmowane są zgłoszenia innowacyjnych produktów. W drugim etapie, po wyłonieniu laureatów konkursu, zwycięzcy będą mogli złożyć wniosek o powierzenie grantu.
W każdej kategorii przyznawana jest jedna nagroda oraz maksymalnie cztery wyróżnienia. Laureaci konkursu, oprócz prawa do posługiwania się w korespondencji i promocji znakiem oraz hasłem „Polski Produkt Przyszłości”, mają możliwość uzyskania grantu na rozwój, promocję lub umiędzynarodowienie produktu. Zwycięzcy mogą starać się o grant w wysokości do 100 tys. zł, a wyróżnieni do 25 tys. zł.
 Oprócz ww. nagród przewidziane są także nagrody specjalne:
•  za produkt zgłoszony przez młodego (funkcjonującego na rynku nie dłużej niż 3 lata) przedsiębiorcę;
•  za produkt z branży technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT);
•  za produkt w obszarze ekoinnowacji lub w innych obszarach, które zostaną zidentyfikowane w trakcie oceny zgłoszonych produktów.
Zgłoszenia do 5 października 2018 r. Szczegółowe informacje na stronie www.parp.gov.pl/konkursppp
 

« wstecz

Projekt Enterprise Europe Network współfinansowany przez Komisję Europejską ze środków pochodzących z Programu na rzecz Jednolitego Rynku oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii ze środków budżetu państwa.