Proekologiczne Technologie dla Wielkopolski
Międzynarodowy Dzień Transferu Technologii w Poznaniu – 24 listopada 2010

21/10/2010

Oczyszczanie ścieków, bezpieczne składowanie odpadów, recykling, wykrywanie i określanie poziomu zanieczyszczeń – takich działań bez pracy i pomysłów naukowców i bez wymiany doświadczeń, po prostu by nie było. Wprowadzanie nowoczesnych, skutecznych i coraz tańszych technologii na rynek, jest w dziedzinie ekologii kluczowe. By usprawnić ten proces Poznański Park Naukowo-Technologiczny oraz Enterprise Europe Network przygotowują w Poznaniu podczas targów POLEKO 2010 - 24 listopada - Międzynarodowy Dzień Transferu Technologii. W organizowanych bezpłatnie spotkaniach ze specjalistami z Polski i Europy zapraszani są wielkopolscy przedsiębiorcy, głównie z małych i średnich firm działających w branżach związanych z ochroną środowiska.

Praktycznie każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą, może wziąć udział w Międzynarodowym Dniu Transferu Technologii POLEKO 2010. Oferta adresowana jest szczególnie do firm zainteresowanych inżynierią środowiska, uzdatnianiem wody oraz oczyszczaniem ścieków, recyklingiem, utylizacją, wykrywaniem zanieczyszczeń i energią odnawialną.

Poznański Park Naukowo Technologiczny i Enterprise Europe Network w ramach Międzynarodowego Dnia Transferu Technologii organizują dla małych i średnich firm, działających na rynku eksploatacji i ochrony środowiska naturalnego bezpłatne spotkania z wiodącymi firmami, jednostkami badawczo - rozwojowymi i instytucjami z całej Europy, stosującymi i oferującymi innowacyjne technologie stosowane w gospodarce odpadami i ochronie środowiska naturalnego. Firmy zajmujące się ekologią mogą umówić się na spotkanie ze specjalistami, potencjalnymi klientami lub nowymi kontrahentami. By skorzystać z tej oferty należy do dnia 26 października 2010 wypełnić formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie: http://dtt.ppnt.poznan.pl/events. Formularz jest w języku angielskim, ale przy jego wypełnianiu można liczyć na pomoc specjalistów z Poznańskiego Parku Naukowo – Technologicznego (+48 061 827 97 46).

Wielkopolski oddział EEN funkcjonuje przy Poznańskim Parku Naukowo - Technologicznym Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Podczas Targów POLEKO eksperci z EEN całkowicie bezpłatnie znajdą klientów, dostawców lub inwestorów zainteresowanych współpracą, umówią i zorganizują indywidualne spotkania biznesowe, a jeśli będzie taka potrzeba pomogą w tłumaczeniu rozmów. Wszystkie te usługi finansowane są ze środków Unii Europejskiej.

Więcej informacji: Poznański Park Naukowo - Technologiczny

Agata Wylegała - tel. +48(0)61 827 97 46

aw@ppnt.poznan.pl « wstecz

Projekt Enterprise Europe Network współfinansowany przez Komisję Europejską ze środków pochodzących z Programu na rzecz Jednolitego Rynku oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii ze środków budżetu państwa.