Oferty firm zagranicznych - Rosja VI. 2010
23/06/2010
1. Moskiewska spółka OOO „Inifood” zainteresowana jest nawiązaniem współpracy z dostawcami mrożonek (jagody; warzywa) do Rosji. Spółka zainteresowana jest początkowo nabyć próbne partie produkcji, a następnie, po sprawdzeniu jakości towaru, zainteresowana jest importem w wielkości ok. 20 ton mrożonek miesięcznie.
2. Petersburska spółka OOO „Siewiernaja Igła” zainteresowana jest w nawiązaniu współpracy z polskimi producentami zewnętrznych okiennic ochronnych.
3. Przedsiębiorstwo OAO „Troicki Zakład Elektromechaniczny” nawiąże współpracę z polskimi przedsiębiorstwami – producentami sprzętu spawalniczego. Przedsiębiorstwo zainteresowane jest w zakupie linii spawalniczej do produkcji stalowych paneli chłodzących.
4. Firma zlokalizowana na południu Rosji, zajmująca się uprawą i przetwórstwem ryżu, pragnie nawiązać współpracę z polskimi firmami (np. z branży farmaceutycznej lub kosmetycznej) w zakresie sprzedaży do Polski oleju z otrąb ryżowych. W październiku 2010 roku firma planuje uruchomić linię produkcyjną, która będzie w stanie wyprodukować 10-12 ton oleju miesięcznie.
Firma jest gotowa rozważyć możliwość rozpoczęcia wspólnej produkcji.
5. Rosyjskie przedsiębiorstwo poszukuje dostawcy cukru żółtego (raw sugar) w wielkości ok. 25 tys. ton miesięcznie (odbiorca – Republika Mordowia) oraz cukru-kryształu paczkowanego w wielkości do 15 tys. ton miesięcznie (odbiorca – Moskwa). Kontrakt może być podpisany na minimum 1 rok. Odbiorca posiada odpowiednie zgody na import cukru w ramach kwot.
6. Spółka „Mezhdunarodnaja Energosberegajushchaja Korporacija” zainteresowana jest zakupem sprzętu związanego z wykorzystywaniem alternatywnych źródeł energii (baterie słoneczne, generatory itp.). Szukają potencjalnych dostawców z Polski.
7. Spółka „RKS ROSKABELSVYAZ” zainteresowana jest nawiązaniem współpracy handlowej – nabyciem w Polsce różnego typu kabli energetycznych.
8. Spółka „Megapolys” zainteresowana jest nawiązaniem współpracy handlowej – nabyciem w Polsce różnego typu kabli energetycznych.
9. Firma OAO „Lenmorniiproekt” zajmująca się projektowaniem oraz przeprowadzaniem badań naukowych w sferze transportu morskiego poszukuje potencjalnych partnerów w zakresie budowy morskich kompleksów (terminali) oraz dostawie niezbędnego sprzętu używanego w takich kompleksach.
10. Firma „GazAvtomatika” poszukuje potencjalnych partnerów handlowych z Polski (import/eksport) w zakresie systemów transformatorowych.
11. Firma ZAO „VPK CVYAZ” poszukuje partnerów z Polski, zajmujących się energetyką alternatywną (w tym recykling i spalanie śmieci).
12. Firma handlowo-serwisowa “Industrial&Marine Services ENG.RUS” poszukuje firm z Polski zainteresowanych zakupem silników diesla i części zapasowych do nich.
13. „Centrum Rozwoju APK” (m. Psków, Rosja) przedstawia komercyjną propozycję budowy centrum logistycznego w Obwodzie Pskowskim na trasie E-262 (Daugavpils, Łotwa – Ostrov, Rosja).
Celem budowy centrum logistycznego jest połączenie pomieszczeń handlowych i magazynowych w gospodarczo korzystnym i racjonalnym miejscu, w którym przecinają się różne szlaki transportowe.
- do granicy z Finlandią — 480 km;
- do Sankt Petersburga — 350 km;
- do Warszawy — 730 km;
- do Mińska — 460 km;
- do granicy z Łotwą – 21 km;
- do trasy St Petersburg – Kijów – Odessa (М-20, Е-95) – 11 km;
- do międzynarodowego samochodowego przejścia granicznego „Ubylinka” i „Ludonka” – 47 km;
- do kolejowego przejścia granicznego „Skangali” – 61 km;
- do Pskowa – 56 km.
Projekt zakłada budowę następujących obiektów:
- budowa terminali magazynowych klasy „A” i „B”, strefy usługowej o rozmiarach odpowiadających zapotrzebowaniu operatorów;
- budowa składów celnych czasowego przechowywania z urządzeniami chłodniczymi i zamkniętymi pomieszczeniami.
Działka o powierzchni 93 ha zlokalizowana jest na zachodzie rejonu ostrowskiego (Obwód Pskowski) w pobliżu wsi Brianczaninowo, blisko trasy kolejowej (w kierunku państw bałtyckich) oraz autostrady E-262 (Daugavpils – Ostrov).
Mogą Państwo wziąć udział w niniejszym projekcie inwestycyjnym w charakterze:
- inwestora (współinwestora);
- współwłaściciela, dewelopera projektu;
- właściciela zbudowanych pomieszczeń;
- najemcy (podnajemcy) pomieszczeń.
W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o bezpośredni kontakt:
Jolanta Wasiel
tel. 77/456 56 00
Enterprise Europe Network
« wstecz
Projekt Enterprise Europe Network współfinansowany przez Komisję Europejską ze środków pochodzących z Programu na rzecz Jednolitego Rynku oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii ze środków budżetu państwa.