XV Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki – 22-24.11.2023 r.

24/10/2023

Fundacja na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki "Zielony Feniks" wraz Marszałkiem Województwa Opolskiego i Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego,  już po raz piętnasty zapraszają wszystkich, którym na sercu leżą sprawy energetyczne, klimatyczne i co w dobie kryzysu najważniejsze – ekonomiczne, do bezpłatnego uczestnictwa w Ogólnopolskim Festiwalu Ekoenergetyki w Opolu.

W dniu 22.11.2023 r. w godzinach od  9:00 do 15:00 w trakcie konferencji na terenie na terenie Centrum Konferencyjnego "Łącznik" Politechniki Opolskiej, przy ul. Mikołajczyka 6 w Opolu będziemy się zastanawiali, czy w dobie szalejących cen energii warto zbudować swoją elektrownię? A jeśli tak, to w jaki sposób to zrobić? Czy warto zastosować systemy zarządzania energią, które pozwolą na efektywne, a zatem i oszczędne gospodarowanie nośnikami energii, co może wprost przełożyć się na nasz portfel? A może są technologie lub rozwiązania, o których jeszcze nie wiemy?

Od godziny 18:00 zapraszamy do Studenckiego Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego, przy ul. Katowickiej 95 w Opolu, na uroczystą Galę wręczenia najstarszej w Polsce nagrody przyznawanej przez Kapitułę Zielonego Feniksa w kategoriach:

  • za osiągnięcia we wdrażaniu rozwiązań i technologii ekoenergetycznych.
  • za osiągnięcia naukowe i badawcze w zakresie ekoenergetyki.
  • za zasługi we wspieraniu i upowszechnianiu idei ekoenergetyki.
  • za całokształt osiągnięć w rozwoju ekoenergetyki

Po części artystycznej zapraszamy na nocny spacer z przewodnikiem  po urokliwych zakątkach Opola.

23.11.2023 r. o godz. 6:00 z parkingu przy hotelu Festival a o godz. 6:15 z parkingu przy Centrum Konferencyjnym "Łącznik" Politechniki Opolskiej, przy ul. Mikołajczyka 6 w Opolu  rozpoczynamy wyjazd studyjny. W programie wyjazdu zaplanowano m.in. zwiedzenie pierwszej w Niemczech samowystarczalnej energetycznie wioski Feldheim w Brandenburgii ,  plus energetyczny obiekt Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie oraz ultranowoczesny obiekt Filharmonii Szczecińskiej. Budowanie lokalnej energetyki w Polsce już się zaczęło. Lokalne społeczności realizują ambitne projekty w zakresie wytwarzania energii z OZE, magazynowania energii. Ale czy będąc w pracy, czy wracając do naszego domu, będziemy w obiekcie, który będzie nam przyjazny?  Jedziemy zobaczyć naszą przyszłość. Do Opola wrócimy 24.11.2023 r. około godz. 20:00.

Na wszystkie wydarzenia możemy się zarejestrować na stronie:  https://festiwal-ekoenergetyki.pl/   


« wstecz

Projekt Enterprise Europe Network współfinansowany przez Komisję Europejską ze środków pochodzących z Programu na rzecz Jednolitego Rynku oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii ze środków budżetu państwa.