Pilotażowy Program „Robogrant - pomoc na rozwój polskiej branży meblarskiej

26/10/2022

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła pilotażowy program „Robogrant”, którego celem jest zwiększenie konkurencyjności branży meblarskiej poprzez transformację technologiczną. Działanie pozytywnie przełoży się m.in. na jakość, elastyczność i wydajność produkcji dzięki robotyzacji i automatyzacji procesów zachodzących w przedsiębiorstwach.

Na co możesz przeznaczyć dofinansowanie?

  • Zakup, instalacja i uruchomienie robota przemysłowego w przedsiębiorstwie wraz z komplementarnymi maszynami i urządzeniami.
  • Zakup wartości niematerialnych i prawnych niezbędnych do instalacji i integracji nabywanych środków trwałych, z parkiem maszynowym w celu ich prawidłowego uruchomienia.

Kto może otrzymać dofinansowanie? Małe i średnie przedsiębiorstwa, które:

  • prowadzą czynną działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie produkcji mebli (dotyczy działu 31 PKD);
  • przynajmniej w dwóch z trzech zamkniętych lat obrotowych poprzedzających rok, w którym złożyły wniosek o udzielenie grantu osiągnęły przychody ze sprzedaży nie niższe, niż 3 mln zł.

Ile możesz otrzymać? MAKSYMALNIE 850 000 zł

  • Start składania wniosków - 8 listopada 2022     
  • Koniec przyjmowania wniosków - 6 grudnia 2022

Szczegóły na temat programu oraz wniosek o powierzenie grantu na stronie:

https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/robogrant?fbclid=IwAR3dweYz8d_w0M1Bt8PdKxg8iwEgeIbA5L0e-8tKJ-wTL0udIeDtttxzOho


« wstecz

Projekt Enterprise Europe Network współfinansowany przez Komisję Europejską ze środków pochodzących z Programu na rzecz Jednolitego Rynku oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii ze środków budżetu państwa.