Platforma kojarzeń biznesowych UE-Ukraina: utrzymanie ruchu towarów ukraińskich

07/07/2022

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę oraz blokady ukraińskich portów morskich Ukraina nie jest w stanie eksportować swoich produktów do miejsc na całym świecie zwykłymi szlakami. Ta sytuacja zagraża światowemu bezpieczeństwu żywności.

W zawiązku z powyższym Komisja Europejska uruchomiła platformę kojarzeń biznesowych UE-Ukraina, która jest obsługiwana przez Enterprise Europe Network.

Jej celem jest szybkie zjednoczenie przedsiębiorstw z UE i Ukrainy, tak aby mogły one natychmiast znaleźć rozwiązania w zakresie eksportu produktów rolnych z Ukrainy.

Platforma skupia przedsiębiorstwa z UE i Ukrainy, aby:

  • zidentyfikować nowe łańcuchy logistyczne w eksporcie i imporcie produktów i materiałów z/na Ukrainę;
  • znaleźć nowych partnerów dla logistyki i handlu międzynarodowego;
  • dzielić się spostrzeżeniami na temat rozwiązań i inicjatyw, aby przemyśleć logistykę i łańcuchy dostaw, dostosować infrastrukturę i dostarczyć odpowiedni sprzęt i maszyny we właściwe miejsce.
Platforma skupia się na następujących sektorach:
  • branża logistyczna: sprzedaż, zaopatrzenie, transport, magazynowanie, przeładunki;
  • produkcja i recykling: produkty rolno-spożywcze, surowce itp.
  • eksport i import produktów rolnych: pszenicy, kukurydzy, jęczmienia, słonecznika, buraków cukrowych, roślin strączkowych, owoców i warzyw itp.;
  • eksport i import artykułów spożywczych: olejów roślinnych, mięsa, nabiału, cukru, mąki, napojów, piekarniczo-cukierniczych itp.;
  • eksport i import surowców: części do technologii rolniczych, metali, drewna, nawozów mineralnych, benzyny, oleju napędowego itp.

Zapraszamy do skorzystania z platformy.

https://eu-ua-solidarity-lanes.seu.b2match.io/page-3871


« wstecz

Projekt Enterprise Europe Network współfinansowany przez Komisję Europejską ze środków pochodzących z Programu na rzecz Jednolitego Rynku oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii ze środków budżetu państwa.