Serwis Access2Markets - nowe zakladki: restrykcje w eksporcie Rosji i Białorusi oraz usługi i inwestycje, zamówienia publiczne

10/06/2022

W imieniu Ministerstwa Rozwoju i Technologii przekazujemy informację KE ws. funkcjonowania nowej zakładki w Access2Markets ws. wyszukiwania informacji dot. restrykcji, zakazów jakie wprowadziła Rosja i Białoruś w eksporcie towarów, które także mogą mieć znaczący wpływ na zaopatrzenie rynku UE, w tym i rynku Polski. 

Oprócz tego w serwisie Access2Markets dodano również nową zakładkę dla Usług i Inwestycji (Services and Investments) obecnie dla Kanady i Wielkiej Brytanii w zakresie świadczenia określonych usług (zakładka ta będzie rozbudowywana o kolejne usługi, kraje trzecie).  

Podobnie dotyczy to zakładki Access2Procurement, która obejmuje informacje w zakresie możliwości ubiegania się w przetargach w zamówieniach publicznych w dostępie do Kanady, Japonii (zakładka ta będzie rozbudowywana o kolejne kraje trzecie).

Zakładki dostępne są na stronie Access2Markets: https://trade.ec.europa.eu/access-to-markets/en/home

Możliwość wyboru obsługi bazy również w j. polskim.


« wstecz

Projekt Enterprise Europe Network współfinansowany przez Komisję Europejską ze środków pochodzących z Programu na rzecz Jednolitego Rynku oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii ze środków budżetu państwa.