Konferencja pt. "Ekologiczna i Bezpieczna Europa. Dialog w sprawie przyszłości Europy" - 27 kwietnia o godz. 10:00, Opole

22/04/2022

Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców do udziału w tegorocznej konferencji Ekologiczna i Bezpieczna Europa. Dialog w sprawie przyszłości Europy, którego jesteśmy współorganizatorem.

Spotkanie odbędzie się 27 kwietnia o godz. 10:00 w sali im. Orła Białego w Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego na Ostrówku w Opolu.

W pierwszym panelu porozmawiamy z unijnymi ekspertami na temat Europejskiego Zielonego Ładu. Czy wojna w Ukrainie wpłynie na termin realizacji działań? Gość specjalny - podróżniczka: Anna Jaklewicz, pokaże na swoich fotografiach, do czego może doprowadzić obojętność w sprawie zmian klimatycznych. Goście: dr Blazej Choros (ekspert Team Europe), dr Hanna Schudy (ekspert Team Europe), Jan Klemt (ekspert Team Europe).

Drugi panel to bezpieczeństwo. Rozpocznie się wzruszającym świadectwem wojennej codzienności młodej Ukrainki, której udało się uciec do Opola. Następnie wspólnie w gronie eksperckim zastanowimy się jaki kształt przybierze Europa po tegorocznej inwazji Rosji na Ukrainę. Nie zabraknie również dyskusji o cyberbezpieczeństwie. Goście: dr hab. Tomasz Kubin (ekspert Team Europe), dr Bartosz Maziarz (Uniwersytet Opolski), Tobiasz Gajda (ekspert Team Europe).


« wstecz

Projekt Enterprise Europe Network współfinansowany przez Komisję Europejską ze środków pochodzących z Programu na rzecz Jednolitego Rynku oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii ze środków budżetu państwa.